English
Doğal Hayata Saygı

Doğal Hayata SaygıStratejimiz

Dermotek Laboratuarı “Sürdürülebilir Güzelliğin Sırrı“

Vizyonumuz, pazarlarımızda ve kategorilerimizde cilt & saç bakımı konusunda tüketicilerimize en iyisini sunmaktır. Geleceğin ihtiyaçlarını karşılamak ve hedeflerimize ulaşmak için izlediğimiz rotaya Temiz Ajanda diyoruz. Bu global misyonu takip ederek sürdürülebilirliği sağlamak ve şirketimizin tüketicilere sağladığı faydayı doğal hayata karşı sorumluluğumuzu ön planda tutarak daha da artırmak için sürekli çalışıyoruz.

Ürünlerimizde etken madde olarak kullandığımız kök hücre teknolojisinin tabiata sağladığı somut değerler şöyle sıralanabilir:

*Su, toprak ve insan gücü tasarrufu sağlar.

*Ufacık bitki parçacığından bitki kök hücreleri elde edilebilir ve biyoreaktör sistemlerinde kilogramlarca kök hücre üretimi sağlanabilir.

*Bitki yetiştirme, sulama, gübreleme ve bitkilerin toplanması, kurutulması, ekstraksiyonu gibi bitki kullanımına dayalı bir üretim ihtiyacı bulunmaz. Bu sayede biyosistemi korur. Bununla ilişkili olarak su, toprak ve insan gücü kullanımı minumuma indirir. Üretim süreci toprakta olmadığından dolayı tarım ilacı, pestisit gibi zararlı kimyasallar kullanılmaz.

*Ufak bir bitki parçacığı kullanımı gerektirdiğinden, nadir yetişen, doğada az bulunan bitkilerin tahribatını önler ve bu nadir bitkilerden de aktif hammadde üretiminin yapılabilmesine imkan sağlar.

*Bitki kök hücreleri GDO içermez. Laboratuvar koşullarında kültüre alınmış bitkilerden kök hücreler elde edilir. Dolayısıyla GDO içermeyen bitki tohumları laboratuvar koşullarında kültüre alınıp son ürüne kadar kontrollü bir şekilde takip edilir.