English
Kök Hücre Bitkilerimiz

Kök Hücre BitkilerimizDermotek Laboratories pekçok bitkinin kök hücre çalışmalarını yürütmektedir. Kullanımınıza sunulmuş olan mevcut ürünlerimizin içeriğinde bulunan bitkilerin şifalandırıcı özellikleri hakkında bilgi sahibi olunuz.

   EBEGÜMECİ KÖK HÜCRE

Eski zamanlarda yumuşatıcı ve laksatif etkilerinden dolayı Roma ve Yunanlılar tarafından da kullanıldığı bilinmektedir. Ebegümeci, aynı zamanda Osmanlı döneminde uzun ve gür saçlı kadınların saç bakımı ve güzelliğini sağlamak için en çok kullandıkları bitki olmuştur. Bu dönemde kadınların güzellik sembolü uzun ve gür saçlar olduğu için kadınlar saçlarına oldukça önem vermişlerdir. Kadınlar saçlarını yıkadıktan sonra ebe gümeci yaprak ve çiçeklerini kaynatarak elde ettikleri su ile saç bakımlarını yapmışlardır. Ebegümecinin yetişmediği dönemler için kurutulup saklayarak kullanmışlardır. Bir çok değerli biyolojik aktiviteye sahip Ebe gümeci bitkisi, Ar-Ge laboratuvarlarımız tarafından geliştirilen biyoteknolojik yöntemlerle Malva-ProliCell’e dönüştürülmüştür.

        AVOKADO KÖK HÜCRE

Aztekler, İnkalar ve Mayalar gibi eski uygarlıklar tarafından yiyecek olarak tüketildiği ve cilt güzelliklerini avokado maskesi ile sağladığı bilinmektedir. Osmanlı’da da her şeye faydası olduğu bilindiği için cennet yiyeceği olarak adlandırılmış ve avokado yağı Osmanlı kadınlarının güzellik ritüellerinde kullanılmıştır. Avokado içerdiği tekli doymamış yağ asitleri, B, E ve C vitaminleri, potasyum, magnezyum, karotenoidler, fenolik bileşikler ve fitosteroller sayesinde güçlü antioksidan, anti-inflamatuvar, anti-mikrobiyal aktiviteye sahiptir. Bunun yanında güçlü yara iyileştirme etkisine sahip olup egzama, cilt kırışıklığı ve UV radyasyonu kaynaklı yaşlanma gibi cilt sorunlarının giderilmesinde güçlü etkiye sahiptir. Avokado, ACTV Biyoteknoloji tarafindan avokado kök hücrelerine ait fenolik ProliCell bileşiklerin antioksidan özelliklerinden faydalanılarak geliştirilmiştir.

        SOYA KÖK HÜCRE

Soya bitkisinin tarihi 4000 yil öncesine dayanmaktadır. Soya içerdiği yüksek protein, mineral ve vitaminlerden dolayi Uzakdoğu’da temel besin olarak kullanılmaktadır. Soya yüksek protein ve vitamin içeriğinin yanı sıra güçlü anti-tirozinaz aktiviteye sahip izoflavonoidlere de sahiptir. Soya kök hücre moleküler yapısı sayesinde  cilt lekelerinin azalmasına, cilt tonunun eşitlenmesine ve cildin aydınlanmasına yardımcı olur.ACTV Biyoteknoloji tarafından soya kök hücre izoflavonoidlerinin anti ProliCell Soya tirozinaz özelliklerinden faydalanılarak geliştirilmiştir.